SOŠ a SOU podnikání a služeb Jablunkov
Školní 416, 739 91 Jablunkov
Studenti SOŠ a SOU podnikání a služeb Jablunkov se mohou pochlubit novou elektromotokárou. Díky spolupráci s firmou Kuberg vznikla elektromotokára, která je schopna konkurovat závodním.
Cesta ke kýženému výsledku byla trnitá, ale díky ochotě a doporučením lidí z oblasti motokárových závodů Davida Lipiny z E-Motion Parku v Ostravě a Martina Gregora z firmy Steel Ring v Třinci škola oslovila českou pobočku společnosti Kuberg, která navrhla technické řešení. O zbytek se už postarali žáci učebního oboru Automechanik se svým mistrem Miroslavem Sikorou sami.
Motor elektromotokáry má výkon 32kW a baterie mají kapacitu 60Ah při napětí 59,5V. Navíc je schopna jízdy ve třech rychlostních režimech. Nejpomalejší režim dovoluje rychlost jízdy maximálně 10km/h a nejrychlejší umožňuje závodní nastavení. Výdrž baterií v závodním stylu jízdy je přibližně dvě hodiny a doba nabíjení je hodina a půl.
Tento projekt bylo možno realizovat díky programu Erasmus+ dotovanému z prostředků EU. Nejen žáci školy, ale i veřejnost už měla možnost si na naší motokáře sjet. Naposledy nás bylo možno vidět v Jablunkově na Chovatelských dnech a v Českém Těšíně na akci Na vlastní kůži. Více o nás najdete na https://www.facebook.com/SOSaSOUJablunkov/ nebo na https://www.nebojseremesla.cz/.
Všechna práva na obsah těchto stránek jsou vyhrazená provozovatelem.